5 powodów dla których przegląd zerowy ma sens

Przepisy nigdzie nie regulują tzw. przeglądu zerowego, ponieważ sprzęt, który kupujemy teoretycznie jest sprawny i gotowy do użytku i przez okres pierwszych 12 miesięcy i nie musimy wykonywać kontroli okresowej.

⭐️ Pamiętajmy jednak, że czasem zanim kupimy taki sprzęt leży on na półce w sklepie i nie do końca znamy warunki składowania. Potem znajduje się u nas w magazynie. Mimo całego systemu kontroli sprzętu podczas procesu produkcyjnego wciąż mogą przytrafić się różnego rodzaju wpadki.

Użytkownik sprzętu nie posiada takiej wiedzy o sprzęcie co kontroler ŚOI

Warto zlecić taki przegląd osobie kompetentnej, ponieważ jest ona na bieżąco z informacjami od producenta sprzętu. My jako użytkownicy rzadko kiedy śledzimy komunikaty o wycofaniu lub o konieczności wysłania na serwis. Interesuje nas raczej wykonanie pracy na wysokości niż informacja, że w procesie produkcji maszyna do szycia wykonała szew o 3 mm bardziej w lewo, co może skutkować rozerwaniem się zszycia.

Dlaczego warto dokonać przegląd zerowy?

1️⃣ Sprzęt wypuszczony na rynek może okazać się niepełnowartościowy bądź mógł zostać uszkodzony podczas magazynowania, pakowania czy transportu,
2️⃣ Jest dużym ułatwieniem dla firm, które posiadają system kontroli jakości bądź bezpieczeństwa,
3️⃣ Prowadzenie bazy danych sprzętu SOI nie wymaga już takiego wysiłku, ponieważ wszystkie dane są już spisane,
4️⃣ Podczas ewentualnej kradzieży sprzętu Policja może łatwo go zidentyfikować,
5️⃣ Mamy pewność, że sprzęt który użytkują nasi pracownicy jest bezpieczny i działa bez zarzutu.

Jeśli tylko jesteście odpowiedzialni na zarządzanie SOI w Waszej firmie, jesteście pracodawcami, polecam Wam zorganizowanie Przeglądu Zerowego.
Gdy kupujecie w sklepach, które specjalizują się w sprzęcie wysokościowym pewnie nie będzie problemu, żeby za drobną dodatkową opłatą przygotować Wam taki raport.

UWAGA

❗️ Przestrzegam przed różnego rodzaju hurtowniami BHP, rzadko kiedy posiadają one w swoim zespole osoby z odpowiednimi kompetencjami. Oczywiście jeśli zapytacie, zrobią taki przegląd i to jeszcze w cenie zakupu sprzętu. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że przegląd będzie polegał tylko i wyłącznie na spisaniu sprzętu do tabelki Excel i wygenerowaniu raportu. Pamiętajcie że nie o to tutaj chodzi.
Ważne jest, abyśmy mieli pewność że sprzęt jest sprawny i bezpieczny.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj