BLOG

Co należy do prac alpinistycznych?

Prace alpinistyczne wiążą się nieodłącznie z pracą na bardzo dużych wysokościach i należą do prac wymagających użycia technik dostępu linowego. Wykwalifikowany personel jest w stanie realizować śmiałe projekty w oparciu o wieloletnie doświadczenie zawodowe i liczne szkolenia na profesjonalnym sprzęcie, które mają za zadanie zwiększać bezpieczeństwo.

Praca na linach wiąże się także z koniecznością zmagania się z warunkami atmosferycznymi i wymaga od pracowników bardzo dużej wyobraźni i samodzielności oraz posiadania niezbędnych w tym zawodzie kompetencji potwierdzonych ukończonymi kursami. Specjaliści potrafią dotrzeć w nawet trudno dostępne miejsca, w których nie sprawdzi się żadna inna metoda pracy. Przy wykonywaniu usług alpinistycznym, nie wykorzystuje się rusztowań i podnośników, które znacznie podnoszą koszty usługi oraz wydłużają czas niezbędny na przygotowanie się do wykonania zlecenia przez firmy działające na podstawie standardowych rozwiązań. Z tych między innymi powodów usługi alpinistyczne święcą obecnie triumfy. 

Jak wykonywane są usługi alpinistyczne

Usługi wykonywane przez firmę Rojam zgodne są zgodne z obowiązującymi przepisami BHP i IRATA, przyznającym grupie specjalistów licencje, na podstawie których mogą oni wykonywać swoją pracę. Podjęcie współpracy każdorazowo poprzedzone jest szczegółową analizą projektu i wyceną, która pozwala na sporządzenie planu pracy oraz listy potrzebnych materiałów i zakończona jest określeniem daty odbioru zlecenia. 

Jakie usługi są wykonywane

Do prac alpinistycznych należą wszelkie prace wykonywane na obiektach i dużych wysokościach. Alpiniści przemysłowi najczęściej wykonują usługi malowania zewnętrznych ścian obiektów, konserwacji, mycia i czyszczenia okien. Zajmują się także wszelkimi pracami budowlami niezbędnymi na dużych wysokościach, montażem i demontażem sprzętu, oświetlenia, kamer. W razie potrzeby Rojam świadczy także usługi pogotowania ratowniczego oraz jest w stanie usunąć wszelkie zagrożenia, do których trudno jest dotrzeć w inny sposób, niż za pomocą lin. Nie wszystkie zlecenia jednak mieszczą się w kategorii zleceń typowych. Do nietypowych zleceń należą np. usługa przycinania koron drzew, czy usuwanie graffiti ze ścian. 

Wróć do bloga