BLOG

Czym są specjalistyczne prace wysokościowe?

Specjalistyczne prace wysokościowe to zaplanowane działania mające na celu montaż, naprawę, remont lub prace budowlane prowadzone na znacznych wysokościach. Niejednokrotnie to także wymagające akcje ratunkowe, usuwanie zagrożeń i usługi nietypowe.

Prace specjalistyczne wysokościowe wymagają od osób je przeprowadzających:

  • znacznej wiedzy specjalistycznej

  • wysokiej sprawności fizycznej

  • znajomości przepisów
  • zasad bezpiecznego przemieszczenia się i właściwej asekuracji w obszarach wysoko zlokalizowanych nad ziemią.

To praca  wymagająca stalowych nerwów i opanowania jednocześnie niosąca ze sobą na co dzień wiele emocji. Nie każdy może zostać alpinistą przemysłowym, ale dla tych, którzy są zdeterminowani, by spróbować Rojam przygotował system certyfikowanych szkoleń wysokościowych.

Gdzie przeprowadza się specjalistyczne prace na wysokościach?

Specjalistyczne prace wysokościowe odbywają się w systemie stałej asekuracji. Podstawą dobrze wykonanej pracy jest dbałość o bezpieczeństwo przy wykorzystaniu alpinistycznego sprzętu mocującego.

Prace wysokościowe mogą być prowadzone na wieżowcach, mostach, turbinach wiatrowych, kościołach, wieżach, urządzeniach przemysłowych, banerach reklamowych czy stadionach. Znajdujemy pracę wszędzie tam, gdzie realizacja czynności przy wykorzystaniu klasycznych urządzeń, dźwigów i żurawi jest niemożliwa lub nieopłacalna. Dzięki bogatemu doświadczeniu zlecone zadania wykonujemy szybko i skutecznie. Docieramy w miejsca,  gdzie tylko praca ludzkich rąk jest w stanie rozwiązać zaistniały problem.

Przed realizacją projektu dokonujemy jego szczegółowej wyceny na podstawie analizy przedsięwzięcia i planujemy działania. Nasi przeszkoleni pracownicy w profesjonalny sposób zabezpieczają miejsce pracy i realizują zlecone usługi. W ramach świadczonej działalności otrzymują od nas Państwo pełny raport wykonanych czynności i dalsze zalecenia co do eksploatacji naprawianych elementów konstrukcyjnych.

Wróć do bloga