BLOG

Dlaczego należy zabezpieczyć pękniętą szybę podczas mycia alpinistycznego?

Mycie alpinistyczne polega na dbaniu o czystość szyb, jak i również innych szklanych obszarów, które znajdują się na dużych wysokościach. W dzisiejszych czasach w większości dużych miast możemy zobaczyć wiele strzelistych i fantastycznych konstrukcji. O ich idealny wygląd dbają m.in. osoby zajmujące się pracami wysokościowymi.

Warto wiedzieć, że czasem szyby na wysokościach ulegają pęknięciom. W takim przypadku koniecznie trzeba zabezpieczyć takie miejsce. Co warto wiedzieć o myciu alpinistycznym? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Prace na wysokościach

Coraz częściej buduje się wysokie budynki - przede wszystkim wieżowce - dlatego też wraz z upływem czasu na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się wykonaniem prac porządkowych na wysokościach. Warto tutaj zaznaczyć, że nie każdy może wykonywać prace na wysokościach. Osoby wykonujące tego typu usługi muszą być dobrze zorganizowane, mieć świetną kondycję fizyczną, jak i również być odporne na stres. Praca na wysokościach - jak można się domyśleć - wiąże się z pracą na dużych wysokościach, dlatego takie osoby nie powinny się jej bać.

Przed rozpoczęciem pracy na wysokościach konieczne jest wykonanie specjalistycznego kursu, który kształci wszystkie osoby chcące pracować w tej branży. Taki rodzaj szkolenia obejmuje zapoznanie chętnych ze wszystkimi metodami i technikami pracy na wysokości. Ponadto warto zaznaczyć, że osoby pracujące na wysokościach korzystają jedynie z najlepszego sprzętu alpinistycznego.

Pęknięta szyba podczas mycia alpinistycznego - co robić?

Pęknięta szyba podczas mycia alpinistycznego może stanowić niebezpieczeństwo - to jeden z powodów, dla których koniecznie musimy ją zabezpieczyć. Odłamki szyby mogą być bardzo groźne - istnieje ryzyko utraty zdrowia, a także życia, dlatego nie możemy tego zignorować. Mając do czynienia z uszkodzoną szybą, koniecznie jak najszybciej musimy ją zabezpieczyć, aby nie doszło do groźnej sytuacji.

Usługi na wysokościach - co do nich zaliczamy?

Usługi na wysokościach obejmują wiele prac porządkowych. Najpopularniejszą usługą jest oczywiście mycie okien wysokich budynków. Warto jednak wiedzieć, że większość firm oferująca specjalistyczne prace wysokościowe oferuje także inne usługi - np. nasza firma Rojam z Gdańska zajmuje się także malowaniem, pracami budowlanymi, montażem/demontażem, a także wykonuje nietypowe usługi.

Co ciekawe, nasza firma znajdująca się w Gdańsku ma w swojej ofercie także pomoc przy usuwaniu zagrożeń. W życiu codziennym zdarzają się różne nieoczekiwane sytuacje. Czasem trzeba nagle usunąć niebezpieczne gałęzie, czy sople - w takiej sytuacji warto zadzwonić po pomoc do specjalistycznej firmy - np. takiej jak nasza z województwa pomorskiego.

Wróć do bloga