BLOG

Kilka kluczowych elementów, o których należy pamiętać podczas przygotowywania się do szkolenia wysokościowego.

Nasi kursanci zawsze otrzymują od nas mailowo📩 informacje organizacyjne, w których opisane jest dokładnie jak mają się przygotować do szkolenia.

Natomiast chcielibyśmy jeszcze bardziej pogłębić ten temat i rozwinąć te podstawowe hasła🔍.

➡️Zacznijmy od ubioru👕. Odzież powinna być sportowa, robocza, czyli wygodna, niekrępująca ruchów, ale również mogąca się ubrudzić czy ulec zniszczeniu.
Jak to jest z tymi rękawiczkami🧤? Jeśli ktoś czuje potrzebę korzystania z nich to musi pamiętać, aby były one dokładnie dopasowane do dłoni. Najlepiej sprawdzają się rękawiczki skórzane.

Bardzo ważna kwestia – na szkolenie nie przychodzimy w bluzach z kapturem ZE SZNURECZKAMI! Sznurki są potencjalnym zagrożeniem, ponieważ mogą wkręcić się w przyrządy.
W okresie jesienno-zimowym dobrze zadbać o komfort cieplny, dlatego idealnie tutaj sprawdzi się bielizna termiczna.
Jeżeli dla swojego komfortu chciałbyś odizolować głowę bezpośrednio od kasku, możesz najpierw założyć komin/ bandanę. Nie musisz zabierać jej ze sobą, ponieważ dostaniesz ją od nas w prezencie🎁.
Nie wymagamy obuwia roboczego, natomiast doskonale sprawdzają się buty za kostkę 🥾i dość sztywna podeszwa.

➡️Dodatki takie jak na przykład maść rozgrzewająca mogą przydać się podczas ewentualnych kontuzji. Należy pamiętać o tym , że kurs IRATA ma bardzo intensywny charakter i wymaga dobrej sprawności i kondycji fizycznej.

➡️ Kubek termiczny/izolacyjny bądź bidon🍶– kolejna rzecz, którą możesz ze sobą zabrać jeśli pijesz dużo wody. W naszym Ośrodku Szkoleniowym posiadamy dystrybutor wody źródlanej, z czego możesz korzystać i uzupełniać kubek w razie potrzeby. Oczywiście na miejscu dostępne są również kubki wielokrotnego użytku.

➡️ Wszelka biżuteria ( głównie kolczyki, zegarki) powinny być ściągnięte, włosy najlepiej krótko ścięte, bądź związane. Wszystko po to, aby nic nie wkręciło się w przyrządy, tak jak w przypadku sznurków przy bluzie.

📌Bardzo ważna kwestia - może banalna, ale czasami nie dla wszystkich oczywista – na szkolenie przychodzimy WYPOCZĘTYM I TRZEŹWYM!

Wróć do bloga