BLOG

Od czego zależą koszty usług alpinistycznych?

Usługi alpinistyczne należą do tych, w przypadku których bardzo trudno wskazać na jednolity cennik, który sprawdzi się zawsze i w każdej sytuacji. Każde zlecenie jest bowiem nieco inne, dlatego wycena powinna być wykonywana indywidualnie w oparciu o szereg kryteriów. Jakich dokładnie?

Co ma znaczenie przy ustalaniu cennika usług alpinistycznych?

Metraż oraz wysokość na której będzie odbywać się praca to niejedyne kryteria, które trzeba brać pod uwagę przy wycenianiu usługi alpinistycznej. Na cenę końcową mają bowiem wpływ również takie czynniki jak:

  • kompleksowość zlecenia,
  • liczba osób, które będą potrzebne do wykonania pracy,
  • czas, w którym planowo zlecenie zostanie wykonane,
  • trudność przedsięwzięcia skutkująca np. koniecznością użycia bardziej zaawansowanego sprzętu,
  • termin realizacji, którego wymaga klient,
  • miejsce realizacji usługi alpinistycznej (w naszej firmie może być to nie tylko Polska, ale również inne kraje europejskie).

Indywidualna wycena

Jak widać kryteriów na podstawie których wycenia się koszt usługi alpinistycznej jest wiele, nasi klienci zyskują jednak na tym, że cena ustalana jest indywidualnie. Oznacza to bowiem, że przed realizacją dokładnie poznaje się potrzeby zleceniodawcy i tym samym można lepiej przygotować się do przedsięwzięcia, jeśli klient ostatecznie zdecyduje się na skorzystanie z propozycji.

Profesjonalizm musi kosztować

W przypadku usług alpinistycznych znacząca część zysków firmy przeznaczana jest na sprzęt do prac wysokościowych, który musi być na bieżąco serwisowany, a także wycofywany z użytku, jeśli nie nadaje się już do wykonywania zadań. Także samym zleceniodawcom powinno zależeć, aby na miejscu realizacji usługi nie doszło do wypadku, co mogłoby odbić się negatywnie na jego wizerunku. Właśnie dlatego do wykonywania prac wysokościowych trzeba zatrudniać tylko specjalistów, czyli firmy, które mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie i są w stanie sprostać rygorom bezpieczeństwa.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług doświadczonej firmy zajmującej się wykonywaniem usług alpinistycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Wróć do bloga