Czym są i jak często należy wykonywać przeglądy SOI? 

Sprzęt SOI (Sprzęt Ochrony Indywidualnej) to podstawowe wyposażenie każdego pracownika zajmującego się wykonywaniem prac wysokościowych. Jego dobry stan techniczny jest niezwykle istotny, gdyż dzięki niemu zapewnione jest bezpieczeństwo pracowników. SOI w nienagannym stanie to gwarancja optymalnej ochrony życia i zdrowia pracowników wysokościowych oraz wszystkich osób znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym są przeprowadzane tego typu prace. Z tych względów nie wolno nigdy dopuszczać do sytuacji, kiedy pracownik używa niesprawdzonego sprzętu. Bardzo ważne jest regularne wykonywanie przeglądów SOI. Potrzeba ta jest podyktowana zarówno względami bezpieczeństwa, jak i regulowana stosownymi przepisami. Konieczność wykonywania regularnych przeglądów SOI jest opisana w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 09.03.2016 roku  oraz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 21.12.2005 roku. Są tam dokładnie opisane zasadnicze wymagania dla środków ochrony indywidualnej.


Jak często trzeba robić przeglądy SOI?


Przeglądy Sprzętu Ochrony Indywidualnej powinny być wykonywane regularnie co 12 miesięcy. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy podczas pracy dojdzie do jakichkolwiek zdarzeń, które mogłyby uszkodzić sprzęt – wtedy konieczne jest wykonanie dodatkowego przeglądu specjalnego, aby upewnić się, że SOI jest w dobrym stanie i nadal zapewnia stuprocentowe bezpieczeństwo naszym pracownikom. 


Na czym polega przegląd SOI?


Każdy przegląd SOI jest wykonywany bardzo dokładnie według ustalonego z góry schematu. Na początku sprzęt jest precyzyjnie oglądany i sprawdzany, aby w razie czego móc wykryć  wszelkie jego wady i ocenić stopień zużycia. Następnie przygotowywana jest i wypełniana karta danego produktu. Kolejny etap to przeprowadzenie testu sprawności kontrolowanego sprzętu. Po poddaniu go różnym próbom i sprawdzianom i upewnieniu się, że jest w 100% sprawny, sporządzany jest raport z przeprowadzonego przeglądu, a sprzęt można oznaczyć naklejką kontrolną. Jeżeli kontrolowany sprzęt nie nadaje się do dalszego użytku, musi zostać zniszczony w sposób uniemożliwiający jego ponowne wykorzystywanie do pracy. To samo tyczy się sprzętów, które przekroczyły już swoją datę ważności określaną przez producenta. 


Kto może przeprowadzić przegląd SOI?


Przeglądy SOI mogą wykonywać tylko takie osoby, które są do tego celu specjalnie przeszkolone przez producentów sprzętu albo ich przedstawicieli. Kontroler SOI musi posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzający jego wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. 

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj