Dlaczego należy zabezpieczyć pękniętą szybę podczas mycia alpinistycznego?

Mycie alpinistyczne polega na dbaniu o czystość szyb, jak i również innych szklanych obszarów, które znajdują się na dużych wysokościach. W dzisiejszych czasach w większości dużych miast możemy zobaczyć wiele strzelistych i fantastycznych konstrukcji. O ich idealny wygląd dbają m.in. osoby zajmujące się pracami wysokościowymi.

Warto wiedzieć, że czasem szyby na wysokościach ulegają pęknięciom. W takim przypadku koniecznie trzeba zabezpieczyć takie miejsce. Co warto wiedzieć o myciu alpinistycznym? Sprawdź to w naszym artykule – zachęcamy do przeczytania!

Prace na wysokościach

Coraz częściej buduje się wysokie budynki – przede wszystkim wieżowce – dlatego też wraz z upływem czasu na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się wykonaniem prac porządkowych na wysokościach. Warto tutaj zaznaczyć, że nie każdy może wykonywać prace na wysokościach. Osoby wykonujące tego typu usługi muszą być dobrze zorganizowane, mieć świetną kondycję fizyczną, jak i również być odporne na stres. Praca na wysokościach – jak można się domyśleć – wiąże się z pracą na dużych wysokościach, dlatego takie osoby nie powinny się jej bać.

Przed rozpoczęciem pracy na wysokościach konieczne jest wykonanie specjalistycznego kursu, który kształci wszystkie osoby chcące pracować w tej branży. Taki rodzaj szkolenia obejmuje zapoznanie chętnych ze wszystkimi metodami i technikami pracy na wysokości. Ponadto warto zaznaczyć, że osoby pracujące na wysokościach korzystają jedynie z najlepszego sprzętu alpinistycznego.

Pęknięta szyba podczas mycia alpinistycznego – co robić?

Pęknięta szyba podczas mycia alpinistycznego może stanowić niebezpieczeństwo – to jeden z powodów, dla których koniecznie musimy ją zabezpieczyć. Odłamki szyby mogą być bardzo groźne – istnieje ryzyko utraty zdrowia, a także życia, dlatego nie możemy tego zignorować. Mając do czynienia z uszkodzoną szybą, koniecznie jak najszybciej musimy ją zabezpieczyć, aby nie doszło do groźnej sytuacji.

Usługi na wysokościach – co do nich zaliczamy?

Usługi na wysokościach obejmują wiele prac porządkowych. Najpopularniejszą usługą jest oczywiście mycie okien wysokich budynków. Warto jednak wiedzieć, że większość firm oferująca specjalistyczne prace wysokościowe oferuje także inne usługi – np. nasza firma Rojam z Gdańska zajmuje się także malowaniem, pracami budowlanymi, montażem/demontażem, a także wykonuje nietypowe usługi.

Co ciekawe, nasza firma znajdująca się w Gdańsku ma w swojej ofercie także pomoc przy usuwaniu zagrożeń. W życiu codziennym zdarzają się różne nieoczekiwane sytuacje. Czasem trzeba nagle usunąć niebezpieczne gałęzie, czy sople – w takiej sytuacji warto zadzwonić po pomoc do specjalistycznej firmy – np. takiej jak nasza z województwa pomorskiego.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj