Gdzie należy odbyć kurs (szkolenie) wysokościowy?

Wykonywanie prac wysokościowych wymaga odpowiedniego przygotowania teoretycznego i praktycznego. Osoby, które chcą wykonywać czynności zawodowe na wysokości, muszą odbyć specjalistyczne kursy, dzięki którym nabędą odpowiednie kompetencje. Miejsc, które oferują takie szkolenia, w Polsce wciąż jest niewiele. Gdzie można odbyć profesjonalny kurs wysokościowy? Jakie ośrodki nadają wspomniane uprawnienia?

Rodzaje szkoleń wysokościowych

Warto zdać sobie sprawę z tego, jakie w ogóle obowiązują szkolenia wysokościowe. Do certyfikowanych kursów, które kończą się egzaminem, można zaliczyć:

  • IRATA,
  • SPRAT,
  • OTDL,
  • ROJAM.

Pierwsze dwa kursy są międzynarodowe, cieszą się sporą renomą i w związku z tym są uznawane w każdej placówce, do której zgłosi się pracownik. Szkolenie OTDL to polski odpowiednik wspomnianych szkoleń, o bardzo podobnych wytycznych i zbliżonych poziomach kwalifikacyjnych. Kursy kończą się egzaminami, a do przystąpienia do niektórych poziomów wymagane jest udokumentowane kilkoletnie doświadczenie zawodowe.

Z kolei ważny przez rok certyfikat ROJAM jest dedykowany osobom narażonym na upadek z wysokości w codziennej pracy zawodowej.

Szkolenia – zależnie od poziomu – są skierowane zarówno do osób uczących się zawodu, jak i do specjalistów, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Gdzie odbywają się tego typu szkolenia?

Profesjonalne i certyfikowane szkolenia wysokościowe odbywają się w ośrodkach szkoleniowych spełniających wymagania w zakresie certyfikacji organizacji IRATA, SPRAT oraz OTDL. Jednym z wiodących ośrodków szkoleniowych w Polsce jest Centrum Technik Wysokościowych ROJAM.

To właśnie tam organizuje się kompleksowe szkolenia z dostępu budowlanego, czyli bezpiecznego wykonywania prac na wysokościach oraz kursy wysokościowe z dostępu linowego (SPRAT, OTDL, IRATA).

Z oferty tej firmy korzystają czołowe przedsiębiorstwa budowlane, które zatrudniają na dużą skalę.

Dlaczego warto zapisać się na szkolenie?

Takie kursy są dedykowane wszystkim, którzy chcą zyskać kwalifikacje związane z pracą fizyczną na wysokości lub nadzorować przebieg takich prac.

Szkolenie wysokościowe pozwoli Ci zwiększyć uprawnienia i podnieść wartość pracowniczą na rynku pracy. Zyskasz niezbędną wiedzę na temat nowoczesnych technologii dostępu liniowego. Będziesz mógł docierać do miejsc niedostępnych dla osób nieuprawnionych, przy zachowaniu wszystkich koniecznych środków bezpieczeństwa.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj