JAK DOKONAĆ PRZEGLĄDU 100 METROWEJ TURBINY WIATROWEJ?

Ostatnio skupiłem się całkowicie na przeglądach, inspekcjach, kontrolach 🕵️‍♂️ – jak kto woli. W tym czasie odwiedziłem przeszło 4️⃣ 2️⃣ (!) turbiny wiatrowe, w celu ich sprawdzenia pod kątem bezpiecznej pracy na wysokości, rzecz jasna.

CO PODLEGA KONTROLI?

Chciałbym Wam trochę o tym opowiedzieć, abyście mieli świadomość jak wygląda taka inspekcja 🔍. Zakresem kontroli było zweryfikowanie czy zainstalowane systemy asekuracji pionowej i poziomej, jak również punkty asekuracyjne działają prawidłowo ✅ i czy można je nadal bezpiecznie użytkować. Jak wiecie na wiatrakach są również zamontowane drabiny – one także podlegają corocznemu przeglądowi.  Wbrew pozorom, to naprawdę nieproste zadanie – jest ono czasochłonne ⏳, a przy tym wymaga precyzji i koncentracji.  

JAK PRZEBIEGA INSPEKCJA?

Turbiny wiatrowe mają od 8️⃣ 0️⃣ do 1️⃣ 0️⃣ 0️⃣ m wysokości i owszem posiadają windę – pomyśleć można: no więc jest to duże ułatwienie! Natomiast zaskoczę Was – nie do końca tak to wygląda. Otóż, jeśli chcemy sprawdzić system asekuracji pionowej znajdujący się na drabinie 🪜 umieszczonej w środku wieży wiatraka, należy przejść 👣 całą jej długość.  Dodatkowo po drodze dokładnie sprawdzane jest każde połączenie śrubowe, każdy łącznik oraz wszelkie elementy wpływające na bezpieczeństwo użytkowania.

NA CO NALEŻY ZWRACAĆ UWAGĘ?

Liny stalowe, z których zbudowane są systemy asekuracji na drabinach nie powinny być uszkodzone, przełamane lub zdeformowane. Muszą być naprężone z odpowiednią siłą, tak aby ich użytkowanie było komfortowe dla użytkownika.
Podczas kontroli punktów asekuracyjnych Yellow Point (swoją drogą ciekawa nazwa – poniższe zdjęcie dokładnie pokazuje skąd się wzięła) należy zwrócić szczególną uwagę na połączenie punktu z konstrukcją. Czy są one prawidłowo wykonane, dokręcone, czy śruba 🔩 nie jest zdeformowana. Ważne jest również, aby na krawędziach „oczka”, do którego się wpinamy nie było żadnych ostrych krawędzi i niebezpiecznych zadziorów.

Bezpieczeństwo techników turbin wiatrowych 👷‍♂️ jest nam bardzo bliskie – wielu z nich uczęszcza do naszego Ośrodka Szkoleniowego Rojam Safety Center na szkolenia GWO. Przygotowują się do świadomej pracy na wiatrakach, zdobywają niezbędne kwalifikację, aby w ogóle rozpocząć przygodę w tej branży.
Muszę Wam powiedzieć, że po raz kolejny czuję ogromną satysfakcję 🎉 ze swojej pracy. Eliminujmy ryzyko podczas pracy na wysokości i dążmy do tego, aby warunki pracy był jak najlepsze i jak najbezpieczniejsze.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj