Jak zabezpieczyć prace wysokościowe przy krawędziach?

Modernizacje, naprawy czy konserwacje pewnych elementów budynków oraz maszyn, są o wiele bardziej skomplikowane, a ich przeprowadzenie utrudnione, gdy muszą być przeprowadzone w miejscach będących na znacznej wysokości, a jednocześnie trudnodostępnych. Nie zawsze możliwe staje się podjechanie dźwigiem czy dotarcie wysięgnikiem, lub też rozstawienie rusztowania, a prace należy wykonać.Należą do nich konserwacje kościołów, silosów, kominów, wież, masztów, turbin wiatrowych, czy żurawi lub nadajników. W tym jednak miejscu pojawia się zawód alpinisty budowlanego. Tego rodzaju specjaliści to nie tylko fachowcy od maszyn i budowli, ale także od poruszania się na specjalnej linie, tak jak ma to miejsce w przypadku górskich alpinistów. Tego typu prace wymagają dwóch istotnych elementów, po pierwsze pracownik musi być odpowiednio ubezpieczony: OC i NNW, to obowiązkowe świadczenia. Pozwalają one minimalizować ewentualny uszczerbek na zdrowiu i zapewnić finanse na leczenie pracownika. Po drugie, musi przejść odpowiednie szkolenia i kursy, na które dostaje świadectwo ich ukończenia, po trzecie, pracownicy muszą być wyposażeni w sprzęt, gwarantujący ich bezpieczeństwo. Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu najwyższej jakości systemów stałej asekuracji. Realizujemy również prace wysokościowe przy krawędziach oraz prowadzimy szkolenia.

Systemy stałej asekuracji i inne rozwiązania do prac wysokościowych

Zabezpieczenie prac wysokościowych przy krawędziach możliwe jest przede wszystkim dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu z zakresu tego rodzaju prac. Muszą się one odbywać tylko z czynnymi pracownikami oraz pracownikami służb BHP i ratunkowych. Tylko wtedy można być pewnym, że uzyskane poświadczenie ukończonego kursu, będzie odpowiadało faktycznemu przygotowaniu do pracy na wysokości, o co firma Rojam dba. Drugim elementem samej pracy na wysokości jest wykorzystanie certyfikowane specjalistycznego sprzętu, najwyższej jakości. Tylko wówczas można być pewnym, że pracownikowi nic nie będzie groziło. Asortyment alpinistyczny, który wart jest uwagi, sygnowany jest logiem takich firm jak między innymi: Petzl, Singing Rock, Skylotec, Rock Exotica, które są cenione ze względu na wysoką jakość wytwarzanych produktów takich jak liny, uchwyty, obuwie, kaski, pasy, szelki, karabinki, rękawice, punkt lub słupek kotwiczący, zaczep linowy czy taśma stanowiskowa urządzenia samohamowne i samozaciskowe oraz pozycjonujące, czy lonże asekuracyjne. Na tym elemencie nie należy oszczędzać, i trzeba wybierać jedynie sprawdzone, atestowane i wysokie jakościowo elementy wyposażenia. Tylko wtedy można być pewnym, że pracownik jest odpowiednio zabezpieczony i nic mu nie grozi.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj