Jakie wyróżniamy systemy asekuracji?

Zadaniem systemów asekuracji jest ochrona osoby pracującej na wysokości przed upadkiem. Możemy je znaleźć na dachach budynków mieszkalnych, przemysłowych, wieżach, mostach i pylonach. Korzystają z nich najczęściej pracownicy wykonujący naprawy, przeglądy i serwisy, lecz również ci, którzy odpowiedzialni są np. za odśnieżanie dachów.

Rodzaje systemów asekuracji

Systemy asekuracji ciężko jest podzielić na grupy, gdyż projektuje się je zawsze dla potrzeb konkretnego obiektu i rodzaju wykonywanych przy nim prac. Najczęściej systemy asekuracji klasyfikuje się ze względu na nachylenie powierzchni, przy której pracuje dana osoba. Systemy pionowe umożliwiają bezpieczne poruszanie się w pionie, np. po drabinie. Montuje się je na masztach, kominach czy też w szybach. Systemy poziome z kolei używane są przy pracach na płaskich dachach budynków i innych konstrukcji budowlanych, ale też np. na dachach wagonów kolejowych i cystern. Specyficzne systemy asekuracji montuje się na dachach stromych, których konstrukcje utrudniają nie tylko poruszanie się, ale też odpoczynek. Z tego typu zabezpieczeń najczęściej korzystają kominiarze i dekarze, ale też serwisanci urządzeń, jeśli takie na dachu zostały zamontowane.

Jak projektuje się system?

Podczas projektowania systemy bierze się pod uwagę nie tylko geometrię dachu, ale również pokrycie, jakie się na nim znajduje. Projektanci muszą wziąć pod uwagę środowisko, jakie znajduje się w miejscu montażu, czyli np. wilgotność czy działanie chemikaliów. Przy planowaniu bierze się pod uwagę również to, ile osób będzie pracowało na dachu i które strefy mają być zabezpieczone przed upadkiem. Niektóre systemy całkiem zapobiegają upadkowi, czyli najprościej mówiąc: nie dopuszczają do sytuacji spadania. Inne z kolei projektowane są tak, że pracownik wysokościowy może zacząć spadać, jednak system nie pozwoli, by uderzył on o ziemię lub wystający element budynku. Oczywiście system powinien pracować tak, by jak najbardziej zminimalizować szarpnięcie w przypadku „ratowania” spadającej osoby.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj