Kilka kluczowych elementów, o których należy pamiętać podczas przygotowywania się do szkolenia wysokościowego.


Nasi kursanci zawsze otrzymują od nas mailowo📩 informacje organizacyjne, w których opisane jest dokładnie jak mają się przygotować do szkolenia.

Natomiast chcielibyśmy jeszcze bardziej pogłębić ten temat i rozwinąć te podstawowe hasła🔍.

➡️Zacznijmy od ubioru👕. Odzież powinna być sportowa, robocza, czyli wygodna, niekrępująca ruchów, ale również mogąca się ubrudzić czy ulec zniszczeniu.
Jak to jest z tymi rękawiczkami🧤? Jeśli ktoś czuje potrzebę korzystania z nich to musi pamiętać, aby były one dokładnie dopasowane do dłoni. Najlepiej sprawdzają się rękawiczki skórzane.

Bardzo ważna kwestia – na szkolenie ❌nie przychodzimy w bluzach z kapturem ZE SZNURECZKAMI! Sznurki są potencjalnym zagrożeniem, ponieważ mogą wkręcić się w przyrządy.
W okresie jesienno-zimowym dobrze zadbać o komfort cieplny, dlatego idealnie tutaj sprawdzi się bielizna termiczna.
Jeżeli dla swojego komfortu chciałbyś odizolować głowę bezpośrednio od kasku⛑, możesz najpierw założyć komin/ bandanę. Nie musisz zabierać jej ze sobą, ponieważ dostaniesz ją od nas w prezencie🎁.
Nie wymagamy obuwia roboczego, natomiast doskonale sprawdzają się buty za kostkę 🥾i dość sztywna podeszwa.

➡️Dodatki takie jak na przykład maść rozgrzewająca mogą przydać się podczas ewentualnych kontuzji. Należy pamiętać o tym , że kurs IRATA ma bardzo intensywny charakter i wymaga dobrej sprawności i kondycji fizycznej.

➡️ Kubek termiczny/izolacyjny bądź bidon🍶– kolejna rzecz, którą możesz ze sobą zabrać jeśli pijesz dużo wody. W naszym Ośrodku Szkoleniowym posiadamy dystrybutor wody źródlanej, z czego możesz korzystać i uzupełniać kubek w razie potrzeby. Oczywiście na miejscu dostępne są również kubki wielokrotnego użytku.

➡️ Wszelka biżuteria⏱ ( głównie kolczyki, zegarki) powinny być ściągnięte, włosy najlepiej krótko ścięte, bądź związane. Wszystko po to, aby nic nie wkręciło się w przyrządy, tak jak w przypadku sznurków przy bluzie.

📌Bardzo ważna kwestia – może banalna, ale czasami nie dla wszystkich oczywista – na szkolenie przychodzimy WYPOCZĘTYM I TRZEŹWYM!

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj