Od czego zależą koszty usług alpinistycznych?

Usługi alpinistyczne należą do tych, w przypadku których bardzo trudno wskazać na jednolity cennik, który sprawdzi się zawsze i w każdej sytuacji. Każde zlecenie jest bowiem nieco inne, dlatego wycena powinna być wykonywana indywidualnie w oparciu o szereg kryteriów. Jakich dokładnie?

Co ma znaczenie przy ustalaniu cennika usług alpinistycznych?

Metraż oraz wysokość na której będzie odbywać się praca to niejedyne kryteria, które trzeba brać pod uwagę przy wycenianiu usługi alpinistycznej. Na cenę końcową mają bowiem wpływ również takie czynniki jak:

  • kompleksowość zlecenia,
  • liczba osób, które będą potrzebne do wykonania pracy,
  • czas, w którym planowo zlecenie zostanie wykonane,
  • trudność przedsięwzięcia skutkująca np. koniecznością użycia bardziej zaawansowanego sprzętu,
  • termin realizacji, którego wymaga klient,
  • miejsce realizacji usługi alpinistycznej (w naszej firmie może być to nie tylko Polska, ale również inne kraje europejskie).

Indywidualna wycena

Jak widać kryteriów na podstawie których wycenia się koszt usługi alpinistycznej jest wiele, nasi klienci zyskują jednak na tym, że cena ustalana jest indywidualnie. Oznacza to bowiem, że przed realizacją dokładnie poznaje się potrzeby zleceniodawcy i tym samym można lepiej przygotować się do przedsięwzięcia, jeśli klient ostatecznie zdecyduje się na skorzystanie z propozycji.

Profesjonalizm musi kosztować

W przypadku usług alpinistycznych znacząca część zysków firmy przeznaczana jest na sprzęt do prac wysokościowych, który musi być na bieżąco serwisowany, a także wycofywany z użytku, jeśli nie nadaje się już do wykonywania zadań. Także samym zleceniodawcom powinno zależeć, aby na miejscu realizacji usługi nie doszło do wypadku, co mogłoby odbić się negatywnie na jego wizerunku. Właśnie dlatego do wykonywania prac wysokościowych trzeba zatrudniać tylko specjalistów, czyli firmy, które mają przynajmniej kilkuletnie doświadczenie i są w stanie sprostać rygorom bezpieczeństwa.

Jeśli są Państwo zainteresowani skorzystaniem z usług doświadczonej firmy zajmującej się wykonywaniem usług alpinistycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj