Oferta

scroll down

Prace na wysokości

Realizujemy zlecania związane z pracami na wysokości przy użyciu technik dostępu linowego.

 

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, podejmujemy się zadań, których wykonanie w sposób konwencjonalny byłoby zbyt drogie lub zupełnie niemożliwe.

Oferta
Malowanie

Malowanie

Mycie i czyszczenie

Mycie i czyszczenie

Prace budowlane

Prace budowlane

Montaż/ demontaż

Montaż/ demontaż

Usuwanie zagrożeń

Usuwanie zagrożeń

Pogotowie ratownicze

Pogotowie ratownicze

Usługi nietypowe

Usługi nietypowe

Oferta - Zobacz jak działamy

Zobacz jak działamy:
Timeline:

 • analiza projektu
 • wycena
 • dostarczenie potrzebnych materiałów
 • zatrudnienie profesjonalistów
 • wykonanie prac zgodnie z BHP i IRATA
 • sporządzenie odbioru

Systemy stałej asekuracji

Firma ROJAM ściśle współpracuje z firmą 3M aby kompleksowo zaprojektować, zamontować, przeszkolić i dokonać przeglądu stałych systemów asekuracji. Wieloletnie doświadczenie, profesjonalizm poparty certyfikatami oraz współpraca z renomowanymi dostawcami spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów. Po realizacji zlecenia Klient otrzymuje pełną dokumentację powykonawczą zawierającą certyfikaty produktów, instalatorów, instrukcje użytkowania, karty produktu i gwarancji a także możliwość przeprowadzenia szkolenia wstępnego z obsługi systemu.

 

Zapytania prosimy kierować na zlecenia@rojam.eu 

Szkolenia

Przejdź do strony

Sklep

Przejdź do sklepu

Przeglądy SOI

W ROJAM wykonujemy autoryzowane przeglądy okresowe sprzętu ochrony indywidualnej.

 

W ramach przeglądu:

 • sprawdzamy sprzęt
 • wydajemy kartę produktu
 • sprzęt, który przeszedł przegląd oznaczamy naklejką kontrolną
 • sporządzamy raport z przeglądu
Oferta - Zobacz jak działamy

Przegląd środków ochrony indywidualnej (SOI)

 

CZY PRZEGLĄD SOI JEST KONIECZNY?

 

 • Bezpieczeństwo pracy na wysokości oraz przepisy wymagają regularnego kontrolowania sprzętu SOI.
 • Przeprowadzamy okresowe i specjalne inspekcje SOI (ang. PPE inspection) dla firm, służb i osób prywatnych.
 • Tego typu inspekcje są niezbędne z punktu widzenia Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425, Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 21.12.2005 r. w sprawie zasadniczych wymagań dla środków ochrony indywidualnej, a także w myśl normy PN-EN 365 i instrukcji użytkowania*.
 • Konieczność ich przeprowadzania wynika także z elementarnych zasad bezpieczeństwa, jakie należy przestrzegać przy pracy na wysokości.

 

*Pełna nazwa nowego aktu prawnego:

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG.

 

KTO MOŻE WYKONYWAĆ PRZEGLĄDY SPRZĘTU DO PRAC NA WYSOKOŚCI?

 

 • Przeglądy SOI wykonują jedynie przeszkolone przez producentów lub ich przedstawicieli osoby, których kwalifikacje potwierdzają odpowiednie certyfikaty. W naszym zespole znajdują się certyfikowani kontrolerzy, posiadający również doświadczenie w pracach wysokościowych.
 • Możemy przeprowadzać kontrole uprzęży, szelek bezpieczeństwa, bloczków, karabinków, zatrzaśników, lin, absorberów, kasków, lonży, przyrządów zjazdowych i przyrządów zaciskowych.

 

JAKIE PRZEGLĄDY I USŁUGI ŚWIADCZYMY?

 

Jesteśmy certyfikowanymi kontrolerami następujących marek:

W JAKI SPOSÓB PRZYGOTOWAĆ SPRZĘT DO PRZEGLĄDU ?

 

 • Sprzęt do kontroli musi być czysty a także możliwy do identyfikacji (powinien posiadać nazwę oraz numer identyfikacyjny).
 • Kaski oraz elementy tekstylne nie mogą nosić jakichkolwiek śladów farby, markerów permanentnych, smarów, środków chemicznych oraz naklejek. Sprzęt, którego nie da się zidentyfikować, powinien zostać wycofany z użycia i oddany do kasacji, dlatego nie podlega kontroli okresowej.
 • Każdy środek ochrony indywidualnej posiada datę ważności, po przekroczeniu której należy sprzęt wyeliminować z użytkowania.

 

CO OBEJMUJE  WYKONYWANY PRZEZ NAS PRZEGLĄD? 

 

 • Kontrolę stanu technicznego sprzętu.
 • Przygotowanie raportu ze sprawdzenia stanu technicznego sprzętu.
 • Wysyłkę według stawki firmy kurierskiej, w zależności od ilości sprzętu i wielkości przesyłki.
 • W razie potrzeby dojazdu do Klienta - koszt ustalany jest indywidualnie.

 

W JAKI SPOSÓB SIĘ Z NAMI SKONTAKTOWAĆ?

 

Zainteresowanych wykonaniem przeglądu okresowego prosimy o kontakt z Joanną Ługowską - joanna.lugowska@rojam.eu lub +48 602115506

 

Zapraszamy do składania zapytań – przygotujemy dla Państwa konkurencyjną ofertę!

 

DOKUMENTACJA SOI

Proces przeglądu SOI zakończony jest protokołem kontroli.

Zawiera on ocenę stanu przekazanego do kontroli SOI i decyzję o dopuszczeniu sprzętu do dalszego użytkowania lub koniecznością jego wycofania. W protokole określana zostaje również data kolejnego przeglądu.

MIEJSCE PRZEGLĄDU
Sprzęt do przeglądu należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty/kuriera na adres biura: 80-758 Gdańsk, Ul. Siennicka 25. Sposób przekazania sprzętu po przeglądzie uzgadniany jest indywidualnie z Klientem. Na życzenie przegląd może być przeprowadzony również u Klienta.
CZAS PRZEGLĄDU
Okres realizacji uzależniony jest od ilości sprzętu oraz jego skomplikowania – określany jest indywidualnie z Klientem.  Istnieje możliwość wykonania przeglądu na miejscu i w trybie ekspresowym, szczegóły realizacji omawiane są bezpośrednio z Klientem.
OKRES WAŻNOŚCI
Zgodnie z obowiązującym prawem przeglądy okresowe powinny być wykonywane raz na 12 miesięcy lub w krótszych odstępach czasu, a w szczególności gdy SOI ulegnie istotnemu zdarzeniu lub kiedy zaleci to kontroler bądź producent.

 

O stan sprzętu ochrony indywidualnej należy dbać nie tylko ze względu na wymóg prawny (norma PN-EN 365 na podstawie Dyrektywy Rady 89/686/EWG), ale przede wszystkim, kierując się bezpieczeństwem swoim i pracowników. Okresowy przegląd SOI powinien odbywać się przynajmniej raz w roku. Należy jednak pamiętać aby przed każdym użyciem sprawdzić stan sprzętu.

Zależy Ci na bezpieczeństwie swoim i pracowników?
Skontaktuj się z nami a przygotujemy atrakcyjną ofertę przeglądu SOI!

Strony internetowe - odee.pl
facebook
Rojam Alpinistyka Przemysłowa