Pomagamy firmom w organizacji Bezpiecznych Dni Pracy czyli tzw. Safety Days. Możemy uatrakcyjnić takie wydarzenia wykorzystując nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe. Jest ono dostosowane do szkoleń z bezpiecznej pracy na wysokości oraz z przestrzeni zamkniętych.
Co takiego daje nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe?
- Możliwość rozstawienia konstrukcji o wysokości około 7m, dzięki czemu można trenować pracę na drabinach z systemem stałej asekuracji lub bez niej (system szynowy bądź linowy). Dodatkowo wykonywane są ćwiczenia z poruszania po konstrukcjach kratownicowych i ewakuacji z wysokości.
- Możliwość rozłożenia trenażera przestrzeni zamkniętych, który składa się z tunelu zamontowanego pod różnymi kątami, dzięki czemu można poruszać się w ograniczonych warunkach widoczności oraz zadymieniu. Dodatkowo trenażer pracuje również przy użyciu statywu bezpieczeństwa rozstawionego nad standardową studzienką kanalizacyjną.
Ile miejsca potrzebuje nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe?
W zależności od konfiguracji treningowej minimalna przestrzeń to plac o wymiarach:
- 10m x 5m w przypadku trenażera przestrzeni zamkniętych.
- 12m x 10m w przypadku trenażera bezpiecznej pracy na wysokości.
Jakie tematy poruszają nasi trenerzy podczas wydarzenia Safety Day?
- Działanie uprzęży, kasku oraz urządzeń asekuracyjnych. Uświadamiają jak zachowują się środki ochrony indywidualnej podczas upadku czy spadających przedmiotów. Aby bardziej zobrazować to uczestnikom pokazuje się zrzut manekina w uprzęży wraz z linkami bezpieczeństwa oraz zrzuty różnych przedmiotów na kaski i analiza uszkodzeń.
- Metody pracy ( praca w podparciu, fall arrest, praca w ograniczeniu).
- Praca w przestrzeniach zamkniętych (zagrożenia, ocena ryzyka, działania mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia bądź jego całkowite wyeliminowanie, badanie atmosfery za pomocą miernika wielogazowego, procedury przed wejściem do przestrzeni).
- Ewakuowanie osoby poszkodowanej z przestrzeni zamkniętej lub z takich miejsc jak wzniesienia czy z trudno dostępnych miejsc. Wykorzystując takie urządzenia jak linka pozycjonująca, Milan HUB 2.0 czy R550 oraz statyw (trójnóg) z urządzeniem CRW 200.
- Przygotowanie z udziałem ratownika medycznego, urazowego poszkodowanego do ewakuacji w noszach z przestrzeni zamkniętej.
- Budowanie stanowisk roboczych oraz mocowania urządzeń kotwiczących.
- Przegląd sprzętu przed użyciem w 3 prostych krokach.
- Proste układy zysku mechanicznego, które możemy wykorzystać do transportu osoby poszkodowanej w wielu kierunkach (2:1, 3:1, Manual Handling).
- Pierwsza pomoc w razie poparzenia o różnych stopniach (ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy i zakładania opatrunków hydrożelowych).
- Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy po porażeniu prądem elektrycznym (korzystanie z AED).
- Ręczne prace transportowe czyli Manual Handling (omówienie urazów powstałych na skutek nieprawidłowego podnoszenia ładunków).
- Ewakuacja z RTG – wyciągnięcie z kabiny i transport osoby poszkodowanej na ziemię (pokaz sprzętu ewakuacyjnego).
- Zrzuty na kaski, zabezpieczanie strefy pracy (zabezpieczanie narzędzi przy pracy na wysokości).
- Zrzuty manekina i pomiar występujących sił podczas upadku.
- Omówienie współczynnika odpadnięcia oraz szoku wiszenia.
- Budowanie stanowisk oraz omówienie urządzeń kotwiczących zgodnych z normą EN795 B.
Nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe wykorzystywane jest również do szkolenia pracowników w zakresie GWO BST onshore.
Firmy, z którymi współpracowaliśmy podczas organizacji Dni Bezpieczeństwa:
Dołącz do nich!
Skontaktuj się z działem szkoleń, a przygotujemy indywidualną ofertę dla Ciebie.