Organizacja Safety Day

Pomagamy firmom w organizacji Bezpiecznych Dni Pracy czyli tzw. Safety Days. Możemy uatrakcyjnić takie wydarzenia wykorzystując nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe. Jest ono dostosowane do szkoleń z bezpiecznej pracy na wysokości oraz z przestrzeni zamkniętych.

Co takiego daje nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe?

 • Możliwość rozstawienia konstrukcji o wysokości około 7m, dzięki czemu można trenować pracę na drabinach z systemem stałej asekuracji lub bez niej (system szynowy bądź linowy). Dodatkowo wykonywane są ćwiczenia z poruszania po konstrukcjach kratownicowych i ewakuacji z wysokości.
 • Możliwość rozłożenia trenażera przestrzeni zamkniętych, który składa się z tunelu zamontowanego pod różnymi kątami, dzięki czemu można poruszać się w ograniczonych warunkach widoczności oraz zadymieniu. Dodatkowo trenażer pracuje również przy użyciu statywu bezpieczeństwa rozstawionego nad standardową studzienką kanalizacyjną.

Ile miejsca potrzebuje nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe?
W zależności od konfiguracji treningowej minimalna przestrzeń to plac o wymiarach:

 • 10m x 5m w przypadku trenażera przestrzeni zamkniętych.
 • 12m x 10m w przypadku trenażera bezpiecznej pracy na wysokości.

Jakie tematy poruszają nasi trenerzy podczas wydarzenia Safety Day?

 • Działanie uprzęży, kasku oraz urządzeń asekuracyjnych. Uświadamiają jak zachowują się środki ochrony indywidualnej podczas upadku czy spadających przedmiotów. Aby bardziej zobrazować to uczestnikom pokazuje się zrzut manekina w uprzęży wraz z linkami bezpieczeństwa oraz zrzuty różnych przedmiotów na kaski i analiza uszkodzeń.
 • Metody pracy ( praca w podparciu, fall arrest, praca w ograniczeniu).
 • Praca w przestrzeniach zamkniętych (zagrożenia, ocena ryzyka, działania mające na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zagrożenia bądź jego całkowite wyeliminowanie, badanie atmosfery za pomocą miernika wielogazowego, procedury przed wejściem do przestrzeni).
 • Ewakuowanie osoby poszkodowanej z przestrzeni zamkniętej lub z takich miejsc jak wzniesienia czy z trudno dostępnych miejsc. Wykorzystując takie urządzenia jak linka pozycjonująca, Milan HUB 2.0 czy R550 oraz statyw (trójnóg) z urządzeniem CRW 200.
 • Przygotowanie z udziałem ratownika medycznego, urazowego poszkodowanego do ewakuacji w noszach z przestrzeni zamkniętej.
 • Budowanie stanowisk roboczych oraz mocowania urządzeń kotwiczących.
 • Przegląd sprzętu przed użyciem w 3 prostych krokach.
 • Proste układy zysku mechanicznego, które możemy wykorzystać do transportu osoby poszkodowanej w wielu kierunkach (2:1, 3:1, Manual Handling).
 • Pierwsza pomoc w razie poparzenia o różnych stopniach (ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy i  zakładania opatrunków hydrożelowych).
 • Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy po porażeniu prądem elektrycznym (korzystanie z AED).
 • Ręczne prace transportowe czyli Manual Handling (omówienie urazów powstałych na skutek nieprawidłowego podnoszenia ładunków).
 • Ewakuacja z RTG – wyciągnięcie z kabiny i transport osoby poszkodowanej na ziemię (pokaz sprzętu ewakuacyjnego).
 • Zrzuty na kaski, zabezpieczanie strefy pracy (zabezpieczanie narzędzi przy pracy na wysokości).
 • Zrzuty manekina i pomiar występujących sił podczas upadku.
 • Omówienie współczynnika odpadnięcia oraz szoku wiszenia.
 • Budowanie stanowisk oraz omówienie urządzeń kotwiczących zgodnych z normą EN795 B.

Nasze Mobilne Centrum Szkoleniowe wykorzystywane jest również do szkolenia pracowników w zakresie GWO BST onshore.


Firmy, z którymi współpracowaliśmy podczas organizacji Dni Bezpieczeństwa:  

Dołącz do nich!
Skontaktuj się z działem szkoleń, a przygotujemy indywidualną ofertę dla Ciebie.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

  Anuluj