Przeterminowane uprawnienia IRATA – czy to już koniec mojej pracy na wysokości ⁉Odbieramy mnóstwo telefonów ☎️ od was dotyczących przeterminowanych uprawnień. „ Pani Karolino – skończyły mi się uprawnienia, jak je odzyskać?” 🧐

Jeszcze gorzej wygląda sytuacja, kiedy mamy zamiar podejść do poziomu wyższego.

Wiadomo lepiej, aby takie sytuacje się nie zdarzały. Mamy teraz mnóstwo możliwości przypomnienia. Po każdym zdobyciu uprawnień wpiszmy sobie w kalendarz 📆datę ważności certyfikatu. Oczywiście ze stosownym wyprzedzeniem – aby bez pośpiechu można było zaplanować tygodniowy kurs. Z uwagi na ogromne zainteresowanie, rzadko kiedy zapiszemy się na kurs z dnia na dzień. Poza tym należy wziąć pod uwagę urlop w pracy, organizację życia codziennego itp.

Jeśli natomiast już taka sytuacja się wydarzy, musimy odpowiedzieć sobie w pierwszej kolejności na pytania:
▶️Jak długo nasz certyfikat jest nieważny❓
▶️Jaki posiadamy poziom oraz do jakiego poziomu chcielibyśmy przystąpić❓
Od tego powinniśmy zacząć, następnie należy zagłębić się w temat. Dlatego chcielibyśmy przedstawić Wam kilka scenariuszy „ co będzie, gdy…”. Jakie kroki będziecie musieli podjąć po kolei, aby uzyskać zamierzony cel.

PRZYPADEK 1: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 1, chce je ponownie odzyskać.
➡️ ponownie przystępuje do szkolenia i egzaminu na L1.

PRZYPADEK 2: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 1, chce przystąpić do poziomu 2.
➡️ ponownie przystępuje do 4 dniowego szkolenia IRATA i egzaminu na poziomie 1,
➡️ uzyskuje 150h na odzyskanym poziomie 1,
➡️ posiada łączną liczbę przepracowanych godzin 1150h na poziomie 1,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 2.

PRZYPADEK 3:  Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 2, chce je ponownie odzyskać.  Ważność certyfikatu wygasła w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
➡️ podchodzi do 1 dniowego szkolenia rewalidacyjnego,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 2.

PRZYPADEK 4: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 2, chce je ponownie odzyskać.  Ważność certyfikatu wygasła między 6 a 24 miesiącem.
➡️ pomyślnie kończy 1 dniowe szkolenie odświerzające z wpisem do Logbook’a,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 2.

PRZYPADEK 5: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 2, chce je ponownie odzyskać.  Certyfikat nie jest ważny od 24 miesięcy i więcej
➡️ ponownie przystępuje do 4 dniowego szkolenia IRATA i egzaminu na poziomie 1,
➡️ uzyskuje 150h na odzyskanym poziomie 1,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 2.

PRZYPADEK 6: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 2, chce przystąpić do poziomu 3.
➡️ ponownie przystępuje do 4 dniowego szkolenia IRATA i egzaminu na poziomie 2,
➡️ uzyskuje 150h na odzyskanym poziomie 2,
➡️ posiada łączną liczbę przepracowanych godzin 1150h na poziomie 2,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 3.

PRZYPADEK 7: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 3, chce je ponownie odzyskać. Ważność certyfikatu wygasła w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
➡️ podchodzi do 1 dniowego szkolenia rewalidacyjnego,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 3.

PRZYPADEK 8: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 3, chce je ponownie odzyskać.  Ważność certyfikatu wygasła między 6 a 24 miesiącem.
➡️ pomyślnie kończy 1 dniowe szkolenie odświerzające z wpisem do Logbook’a,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 3.

PRZYPADEK 9: Technik posiada przeterminowane uprawnienia na poziomie 3, chce je ponownie odzyskać.  Certyfikat nie jest ważny od 24 miesięcy i więcej
➡️ ponownie przystępuje do 4 dniowego szkolenia IRATA i egzaminu na poziomie 2,
➡️ uzyskuje 150h na odzyskanym poziomie 2,
➡️ przystępuje do szkolenia i egzaminu na poziomie 3.

Jak widzicie dużo jest przypadków, jeśli kiedykolwiek będziecie w takiej sytuacji warto skorzystać z naszej ściągawki. W razie jakichkolwiek pytań zadzwońcie, napiszcie, a zostaniecie poinformowani co powinniście zrobić.
Pamiętajcie: „Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia jeśli, tylko rozłożyć to na etapy”, powiedział Henry Ford.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj