facebook

Systemy stałej asekuracji

rojam

Systemy stałej asekuracji

 

Wykonywanie prac remontowych, montażowych, usuwanie śniegu z dachów czy przycinanie gałęzi drzew na dużych wysokościach to działania, które wiążą się z ryzykiem poważnego w skutkach wypadku. Im wyższe drzewo, budynek, komin czy maszt, tym bardziej niezbędne są odpowiednie zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości. Obowiązek ich stosowania podczas pracy nawet na niskich rusztowaniach oraz odbycia szkoleń wysokościowych narzucają przepisy BHP. Tym bardziej są one konieczne, gdy zadanie jest wykonywane na poziomie kilkunastu czy kilkudziesięciu metrów. Skutecznym sposobem na ochronę pracownika w takich warunkach jest system stałej asekuracji.

 

Ze względu na wysoki stopień zagrożenia wypadkiem śmiertelnym zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości są zaliczane przez Dyrektywę 89/686/EWG do najwyższej III kategorii ryzyka. Dlatego ich projektowanie i wykonanie to zadania wiążące się z wysokim poziomem odpowiedzialności za skuteczność działania oraz niezawodność sprzętu.

 

Projektujemy zabezpieczenia przed upadkiem z wysokości

 

Dzięki współpracy z firmą 3M możemy kompleksowo projektować, montować oraz szkolić, jak i dokonywać przeglądów stałych elementów, które cechują każdy system stałej asekuracji. Wieloletnie doświadczenie, fachowa wiedza poparta certyfikatami, jak również współpraca z najlepszymi na rynku renomowanymi dostawcami pozwalają nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Po zakończonej realizacji inwestor otrzymuje pełną dokumentację powykonawczą zawierającą certyfikaty produktów, instalatorów, instrukcje użytkowania, karty produktu oraz niezbędne gwarancje. Ma również możliwość przeprowadzenia szkolenia wstępnego, podczas którego poznaje system stałej asekuracji i uczy się go obsługiwać.

Strony internetowe - odee.pl
facebook
Rojam Alpinistyka