Systemy stałej asekuracji

Praca na wysokości należy do prac szczególnie niebezpiecznych, dlatego Dyrektywa 89/686/EWG zalicza środki ochrony przed upadkiem do najwyższej III kategorii ryzyka. Przepisy BHP narzucają stosowanie zabezpieczeń przed upadkiem z wysokości, dlatego też istnieje stały system asekuracji, który chroni pracownika przed upadkiem.

Wyróżnia się dwa rodzaje systemów zabezpieczeń:

  • poziomy – praca na dachach płaskich,
  • pionowy – praca na masztach, kominach, wieżowcach.

Kiedy stosuje się system stałej asekuracji?

Wszelkie czynności wykonywane powyżej 1 m zalicza się do prac na wysokości. Systemy stałej asekuracji wykorzystywane są np. przy myciu okien wieżowców, obsłudze dźwigów czy na budowie. Przy doborze stałego systemu asekuracyjnego uwzględnia się geometrię dachu, warunki otoczenia oraz ilość osób, która będzie asekurowana. 

Co wchodzi w skład systemu stałej asekuracji?

  • szelki bezpieczeństwa – uprząż,
  • podsystemy łącząco-amortyzujące – zatrzaśniki, linki bezpieczeństwa, amortyzatory, liny samozaciskowe, urządzenia samohamowne,
  • punkty zakotwiczenia – element stały bądź tymczasowy, wykorzystywany do mocowania podsystemu łącząco-amortyzującego.

Punkty zakotwiczenia wraz z konstrukcją stałą tworzą element kotwienia, do którego za pomocą podsystemów łącząco-amortyzujących wpina się pracownik podczas pracy na wysokości. Urządzenia kotwiczące, tak jak sprzęt ochrony indywidualnej powinny być poddane corocznemu przeglądowi. 
Dzięki współpracy z firmą 3M oferujemy kompleksowe usługi związane ze stałymi systemami asekuracyjnymi. Począwszy od projektowania, poprzez montowanie, szkolenia, kończąc na przeprowadzaniu corocznych inspekcji stałych elementów. 

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj