ARBORYSTYCZNE POZIOM A

Kurs jest skierowany do osób, które chcą zdobyć kompetencje w zakresie bezpiecznej pracy na drzewach. Szkolenie umożliwia zdobycie wiedzy w obszarze pielęgnacji i ścinki drzew.

Kurs przeznaczony szczególnie dla  osób bądź firm zajmujących się pielęgnacją zieleni bądź osób, które chciałyby związać się z tą branżą.

Program szkolenia:

 • zasady BHP,
 • dobór oraz podstawowe informacje na temat sprzętu stosowanego w wspinaczce drzewnej,
 • techniki dostępu linowego we wspinaczce drzewnej,
 • podstawy fizjologii, diagnostyki drzew, pielęgnacji drzew. Wycena pracy, szacowanie ryzyka, ocena otoczenia,
 • metody oraz techniki pracy narzędziami tnącymi podczas pielęgnacji drzew i krzewów (piła ręczna, piła ręczna na wysięgniku),
 • podstawy przeglądu SOI wraz z wymaganiami prawnymi w skrócie oraz jakiego rodzaju sprzęt i w jakich sytuacjach należy stosować,
 • procedury związane z przystąpieniem do pracy na drzewie (inspekcja, organizacja),
 • węzły stosowane podczas wspinaczki drzewnej z użyciem technik dostępu linowego,
 • techniki instalacji lin,
 • techniki wejścia na drzewo – technika pojedynczej liny (SRT/SRS),
 • techniki wejścia na drzewo – technika podwójnej liny (DRT/MRS),
 • użycie lonży,
 • ćwiczenie przepięcia z SRT na DRT,
 • techniki poruszania się w koronie drzewa, oraz techniki nadawania pozycji pracy. Cięcia narzędziami tnącymi w koronie drzewa,
 • procedury oraz techniki ratowania z drzewa,
 • podstawy kontroli ładunku (Rigging).

Zaświadczenie jest honorowane przy dopuszczeniu do certyfikacji European Treeworker lub kursie ścinki sekcyjnej.

Czas trwania: 5 dni (40 godzin)
Wymagania:

 • ukończone 18 lat,
 • dobra kondycja fizyczna,
 • brak przeciwwskazań do pracy na wysokości.
Najbliższe terminy:

Nasi Klienci

General Electric
DCT Gdańsk S. A.
Skagen Blade Technology
FairWind A/S
Rotos 360 Ltd
Marine Service International AS
Soleos Sp. z o.o.
Carlsberg Supply Company Polska S.A.
Persolit Entreprenoerfirma A/S
Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
Warbud S.A.
NORWEGIAN TELECOM AS
Ekodel
Siemens Gamesa
PGE
Energa
Koncecranes
Herkules
ATEM Polska sp. z o.o.
Global Wind Service
Muehlhan Polska sp.z o.o.
International Paper
Corleonis
KGHM Polska Miedź
Qualitel sp.zo.o.
Ergos Sp. z o.o.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Krzysztof Zieliński

Konecranes and Demag sp. z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Hubert Wojcik

Soleos

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Sebastian Sałat

ATEM-POLSKA sp. z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Rafał Mańkus

Arena Gdańsk sp.z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Rafał Pieprzny

Carlsberg Supply Company Polska S.A.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Łukasz Pietryga

Rotos360

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jerzy Członka

KGHM Polska Miedź

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Michał Rejkowicz

Alstal Konstrukcje sp.z o.o. sp.k.

Wyślij zgłoszenie:

  Anuluj