PRACA NA DACHACH

Kurs przeznaczony dla osób pracujących na dachach o każdym stopniu nachylenia. (fotowoltaika, mycie i czyszczenie oraz konserwacja dachów i elewacji).

Zakres szkolenia obejmuje zagadnienia z dostępu budowlanego oraz technik linowych ponieważ środowisko to wymaga niejednokrotnie pracy w systemie dwulinowym.
Ważność certyfikatu 1 rok.

Program szkolenia:
Teoria:

 • podstawowe przepisy prawne(wymagana dokumentacja, opracowanie rozporządzenia),
 • ocena ryzyka,
 • obsługa, konserwacja i składowanie sprzętu,
 • normy dotyczące śoi,
 • współczynnik odpadnięcia,
 • nietolerancja wiszenia,
 • budowa stanowisk,
 • proste systemy zysku mechanicznego(budowa prostych układów wyciągowych).

Praktyka:

 • zakładanie uprzęży,
 • używanie podstawowych śoi chroniących przed skutkami upadku z wysokości(haki z amortyzatorem energii, stałe systemy asekuracyjne, przyrządy samohamowne),
 • podstawowe techniki poruszania się w systemie dwulinowym – podchodzenie, zjazd,
 • nauka praktycznych węzłów służących do budowy stanowisk m.in tj. stanowiska typu “Y” , stanowiska z kominów, samochodów i drzew,
 • prezentacja montażu punktów i urządzeń zaczepowych przeznaczonych do instalacji na dachach,
 • poruszanie się po drabinach i konstrukcjach,
 • stabilizacja pozycji roboczej.

Czas trwania: 2 dni.
Wymagania:  

 • ukończone 18 lat,
 • dobra kondycja fizyczna,
 • brak przeciwwskazań do pracy na wysokości.
Najbliższe terminy:

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

  Anuluj