Co stanowi największe trudności w pracach wysokościowych?

Prace wysokościowe to szczególny rodzaj usług, które mogą wykonywać tylko osoby odpowiednio przeszkolone i przede wszystkim nieobawiające się… samej wysokości. To ona bowiem jest główną barierą i może wykluczyć z zawodu tych, którzy po prostu nie radzą sobie ze związanym z tym stresem. Jakie są inne trudności związane z pracami wysokościowymi?

Praca dla ludzi o mocnych nerwach

Nie ulega wątpliwości, że wykonywanie usług alpinistycznych nie jest dla wszystkich. Nie oznacza to wcale, że zawód ten wiąże się z ciągłym zagrożeniem życia. Wręcz przeciwnie – w firmach takich jak nasza o bezpieczeństwo dba się na co dzień dzięki korzystaniu ze sprzętu, który poddawany jest regularnym kontrolom. Wykonuje się m.in. przeglądy SOI narzucane przez przepisy prawa, aby pracownicy mogli działać na wysokościach.

Takim przeglądom muszą być poddawane właściwie wszystkie elementy uposażenia do pracy na wysokościach, od uprzęży, przez szelki bezpieczeństwa, aż po liny, kaski i zatrzaśniki.

Praca w trudnych warunkach atmosferycznych

Kolejnym wyzwaniem związanym z pracami wysokościowymi jest często przebywanie w silnym słońcu czy deszczu. Oczywiście jeśli warunki są zbyt niebezpieczne, absolutną podstawą jest zadbanie o bezpieczeństwo pracowników oraz przerwanie wykonywania zlecenia.

Nie zawsze możliwe jest jednak natychmiastowe zejście w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych, dlatego czynnik ten również rozpatruje się w kategorii wyzwań.

Trudność i kompleksowość zleceń

Każda usługa alpinistyczna różni się od siebie. Właśnie dlatego niezbędne jest odpowiednie planowanie, by móc przewidzieć potencjalne źródła ryzyka oraz nie zastanawiać się nad realizacją wtedy, gdy już znajdzie się na wysokości.

Wyzwaniem w tym przypadku jest także praca zespołowa i odpowiednie skomunikowanie się z partnerami, którzy będą pomagać w realizacji zadania.

Prace wysokościowe to szereg wyzwań oraz źródeł ryzyka, przy czym te ostatnie należy przede wszystkim odpowiednio przewidywać, aby móc zminimalizować zagrożenie. Jeśli są Państwo zainteresowani zatrudnieniem firmy do zrealizowania zlecenia z zakresu usług alpinistycznych, serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj