Czym są specjalistyczne prace wysokościowe?

Specjalistyczne prace wysokościowe to zaplanowane działania mające na celu montaż, naprawę, remont lub prace budowlane prowadzone na znacznych wysokościach. Niejednokrotnie to także wymagające akcje ratunkowe, usuwanie zagrożeń i usługi nietypowe.

Prace specjalistyczne wysokościowe wymagają od osób je przeprowadzających:

  • znacznej wiedzy specjalistycznej
  • wysokiej sprawności fizycznej
  • znajomości przepisów
  • zasad bezpiecznego przemieszczenia się i właściwej asekuracji w obszarach wysoko zlokalizowanych nad ziemią.

To praca  wymagająca stalowych nerwów i opanowania jednocześnie niosąca ze sobą na co dzień wiele emocji. Nie każdy może zostać alpinistą przemysłowym, ale dla tych, którzy są zdeterminowani, by spróbować Rojam przygotował system certyfikowanych szkoleń wysokościowych.

Gdzie przeprowadza się specjalistyczne prace na wysokościach?

Specjalistyczne prace wysokościowe odbywają się w systemie stałej asekuracji. Podstawą dobrze wykonanej pracy jest dbałość o bezpieczeństwo przy wykorzystaniu alpinistycznego sprzętu mocującego.

Prace wysokościowe mogą być prowadzone na wieżowcach, mostach, turbinach wiatrowych, kościołach, wieżach, urządzeniach przemysłowych, banerach reklamowych czy stadionach. Znajdujemy pracę wszędzie tam, gdzie realizacja czynności przy wykorzystaniu klasycznych urządzeń, dźwigów i żurawi jest niemożliwa lub nieopłacalna. Dzięki bogatemu doświadczeniu zlecone zadania wykonujemy szybko i skutecznie. Docieramy w miejsca,  gdzie tylko praca ludzkich rąk jest w stanie rozwiązać zaistniały problem.

Przed realizacją projektu dokonujemy jego szczegółowej wyceny na podstawie analizy przedsięwzięcia i planujemy działania. Nasi przeszkoleni pracownicy w profesjonalny sposób zabezpieczają miejsce pracy i realizują zlecone usługi. W ramach świadczonej działalności otrzymują od nas Państwo pełny raport wykonanych czynności i dalsze zalecenia co do eksploatacji naprawianych elementów konstrukcyjnych.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj