Jak wybrać odpowiednie szkolenie wysokościowe?

Jak wybrać odpowiednie szkolenie wysokościowe? 

Bardzo często dostajemy od Was różne pytania dotyczące szkoleń do pracy na wysokości:

👉 ile kosztuje kurs wysokościowy?

👉 pracuję na dachach skośnych – jakie szkolenie wybrać?

👉 odśnieżam dachy – co możecie mi zaproponować?

👉 chciałbym wykonywać wycinki drzew – od czego zacząć?

👉 planuję rozpocząć pracę na wiatrakach – jakie szkolenia powinienem wybrać?

👉 pracujemy na rzecz zakładów energetycznych, wymagają od nas szkolenia do pracy na wysokości – czy robicie takie?

👉 czym różnią się szkolenia IRATA, OTDL, GWO, arborystyczne?

Dzisiaj postaram się przybliżyć Wam w czym tkwi różnica i jak dobrać szkolenie dla Waszych pracowników.

Startujemy od najbardziej fascynującego pytania, ile kosztuje 💰 kurs wysokościowy?

Super tylko jaki❓ Co Pan/Pani będzie robić❓ Jaki jest charakter prac❓

Z tym pytaniem zmagamy się najczęściej – osoby dzwoniące do nas nie są w stanie sprecyzować co potrzebują. Na szczęście @Karolina jest bardzo pomocną osobą i zawsze stara się wydobyć informacje, które pozwolą nam dobrać odpowiednie szkolenie 🎯.

Głównie organizujemy następujące rodzaje szkoleń:

✅ szkolenie do pracy w dostępie linowym (IRATA, OTDL, SPRAT) 👷– wszędzie tam, gdzie musimy wisieć na linach.

✅️ dostęp budowlany 👷🏼 – zwyczajowa nazwa dotycząca szkoleń z bezpiecznej pracy na wysokości. Dodatkowo szkolenie, które jest najtrudniejsze do zdefiniowania, ponieważ wszystko zależy od środowiska, w którym pracujecie. Może to być praca na masztach/ wieżach telekomunikacyjnych, dachach, konstrukcjach stalowych, rusztowaniach, słupach energetycznych. Najprościej mówiąc są to prace, przy których podstawowym sposobem poruszania się jest używanie nóg i rąk, a cały sprzęt „wysokościowy” służy do tego, aby zabezpieczyć nas przed upadkiem z wysokości.

✅️ szkolenie arborystyczne 🌳 – bardzo specyficzny rodzaj prac wykonywanych na drzewach (wycinka, pielęgnacja itp.) Niektórzy wykonują prace na drzewach po szkoleniu z dostępu linowego, jednak moim zdaniem prace na drzewach mają zupełnie inną specyfikę, dlatego w naszym ośrodku szkolą osoby posiadające kwalifikacje „European tree worker”.

✅ szkolenie z pracy w przestrzeniach zamkniętych ⚠️ – tematycznie bardzo powiązane z dostępem budowlanym, jednak ze względów na specyficzne zagrożenia i postępowanie w sytuacja awaryjnych wrzucamy je do osobnego worka.

✅ GWO – Global Wind Organization 💨 – pakiet szkoleń przygotowanych specjalnie dla branży wiatrowej i wymaganych przez większość firm z tego sektora gospodarki.

✅ szkolenie ratownicze 🆘 – szkolenie w systemie ITRA (International Technical Rescue Association) przeznaczone dla grup odpowiedzialnych za specjalistyczne ratownictwo linowe. Idealnie nadaje się dla firm, które planują zabezpieczenie swoich obiektów / budów pod kątem możliwych akcji ratowniczych, gdzie będzie konieczność ewakuacji ludzi z wysokości.

✅️ szkolenie z ewakuacji ➡️ – proste szkolenie, które ma na celu przygotowanie pracowników do szybkiej ewakuacji ze stanowiska pracy w sytuacjach awaryjnych.

Jak widzicie jest już 7 grup szkoleń, które obejmują swoim zakresem bezpieczną pracę na wysokości.

Oczywiście „dostęp budowlany” jest szkoleniem, które najczęściej dostosowujemy do potrzeb naszych klientów. Jak wiemy w każdym zakładzie pracy mogą występować inne zagrożenia i inny jest dostęp do stanowiska pracy. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas zapisywania pracowników na szkolenia dokładnie opisać jaki rodzaj prac wykonują. Pozwoli nam to dostosować program szkolenia tak, aby był on wartościowy dla uczestników 👬.

Nie każdy musi pracować na skośnych dachach 🏠 czy wieżach telekomunikacyjnych. Często realizujemy, również bardzo podstawowe szkolenie z użytkowania drabin rozstawnych i przystawnych. Niby proste zadanie, a niestety bardzo często ludzie nie wykonują go poprawnie.

W związku z tym, że większość osób czytających moje artykuły to pracownicy służb BHP to nie mogę pominąć szkoleń skierowanych właśnie dla nich. Szkolenia dla pracowników BHP mają na celu wprowadzenie w tajniki bezpiecznej pracy na wysokości. Wszystko po to, aby w poprawny sposób zabezpieczyć pracowników 👷🏻 podczas wykonywanej przez nich pracy. Poza tym obalamy wszelkie stereotypy dotyczące pracy na wysokości oraz pokazujemy, jak wygląda praca na wysokości z praktycznego punktu widzenia. Uświadamiamy jak istotny jest dobór sprzętu do pracy na wysokości oraz że najtańszy z nich nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Wyślij zgłoszenie:

    Anuluj