PRZEGLĄDY I KONSERWACJA ŚOI CHRONIĄCYCH PRZED UPADKIEM Z WYSOKOŚCI

Kurs przeznaczony dla osób odpowiedzialnych za przeprowadzanie udokumentowanych przeglądów ŚOI chroniących przed upadkiem z wysokości.

Upoważnia do przeprowadzenia kontroli ŚOI, obejmuje sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości wszystkich firm pod warunkiem, iż ta nie zastrzegła że przeglądy może wykonywać tylko osoba po szkoleniu producenckim.

Po zdaniu egzaminu otrzymasz certyfikat potwierdzający umiejętności ważny przez 3 lata oraz dodatkowo certyfikat PETZL.

Program szkolenia:

 • osoba kompetentna
 • ŚOI
 • ustawodawstwo
 • właściwości i zastosowanie materiału/ sprawdzanie sprzętu
 • wybór sprzętu
 • systemy zarządzania
 • badania okresowe
 • techniki inspekcyjne
 • działania naprawcze
 • usuwanie wadliwych elementów
 • przechowywania, czyszczenie oraz konserwacja sprzętu
 • podsumowanie,
 • egzamin teoretyczny i praktyczny.

Czas trwania: 3 dni
Wymagania: wykazanie się znajomością w zakresie obsługi i użytkowania ŚOI, który podlegać będzie weryfikacji przez prowadzącego.

Zgodnie z normą EN 365 osoba kompetentna do przeprowadzania badań okresowych, to:
-Osoba wykształcona w zakresie aktualnych wymagań dotyczących badań okresowych, zaleceń i instrukcji wydanych przez producenta, stosowanych dla danego składnika, podsystemu, sytemu.

-UWAGA 1: Zaleca się, aby taka osoba była zdolna do identyfikacji i oceny znaczenia uszkodzeń, inicjowała podjęcie działań naprawczych oraz posiadania umiejętności i możliwości niezbędnych do ich wykonania.
-UWAGA 2: Może być niezbędne szkolenie osoby kompetentnej przeprowadzone przez producenta lub jego autoryzowanego reprezentanta w zakresie poszczególnych środków ochrony indywidualnej oraz innego sprzętu, np. odpowiedniego ich skomplikowania albo nowoczesności, bądź gdy krytyczna wiedza w zakresie bezpieczeństwa jest niezbędna do rozłożenia, powtórnego złożenia lub oceny środków ochrony indywidualnej oraz innego sprzętu. Może być niezbędne powtarzanie szkolenia z uwagi na modyfikacje i stosowanie nowszych wersji sprzętu.

-UWAGA 3: Osoba może być kompetentna do przeprowadzenia badań okresowych jednego określonego środka ochrony indywidualnej lub innego sprzętu bądź może być kompetentna do badania kilku modeli.

 Osoba kompetentna powinna cechować się zrozumieniem zasad działania sprzętu, możliwych do wystąpienia wad, zużycia itp.. Powinna posiadać wiedzę z zakresu użytkowania w/w sprzętu, jeśli nie tego samego to chociaż podobnego w zasadzie działania.
Teoria i praktyka ( doświadczenie) pozwala na wykrycie wad oraz uszkodzeń jak również ocenę na ile są one poważne i czy wpływają na bezpieczeństwo użytkownika.
Osoba kompetentna powinna cechować się zdolnością do podjęcia właściwego działania, musi być osobą która w sposób zdecydowany podejmie się werdyktu czy dane urządzenie można dopuścić do dalszej eksploatacji.
Ważne jest również aby osoba wykonująca przegląd okresowy SOI była upoważniona przez pracodawcę do przeprowadzenia takiej kontroli, gdyż to pracodawca jest odpowiedzialny na wyznaczenie osoby, która ma odpowiednie kompetencje do sprawdzenia sprzętu „wysokościowego”.

Najbliższe terminy:

Nasi Klienci

General Electric
DCT Gdańsk S. A.
Skagen Blade Technology
FairWind A/S
Rotos 360 Ltd
Marine Service International AS
Soleos Sp. z o.o.
Carlsberg Supply Company Polska S.A.
Persolit Entreprenoerfirma A/S
Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o.
Warbud S.A.
NORWEGIAN TELECOM AS
Ekodel
Siemens Gamesa
PGE
Energa
Koncecranes
Herkules
ATEM Polska sp. z o.o.
Global Wind Service
Muehlhan Polska sp.z o.o.
International Paper
Corleonis
KGHM Polska Miedź
Qualitel sp.zo.o.
Ergos Sp. z o.o.

Nasi Klienci o nas

Współpracowaliśmy z firmą ROJAM Major, Predkiel Sp. J. podczas projektowania i wykonania systemów asekuracji operatorów na potrzeby prac powyżej poziomu posadzki dla zakładów produkcji elementów wnętrz Faurecia w Gorzowie Wielkopolskim.

Usługa została wykonana zgodnie z naszymi oczekiwaniami, uczciwie, zgodnie z zasadami BHP oraz dbałością o bezpieczeństwo i wysoką jakość.
Z całą odpowiedzialnością możemy polecić firmę ROJAM Major Predkiel Sp. J. do wszelkich zleceń zabezpieczenia pracowników przed upadkiem z wysokości.


Krzysztof Zieliński

Konecranes and Demag sp. z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas pełen zakres usług polegających na przygotowaniu i przeprowadzeniu szkoleń z zakresu dostępu budowlanego.

Firma Rojam prezentuje wysoki poziom świadczonych usług, posiada rzetelnych i wykwalifikowanych pracowników oraz wysokiej klasy sprzęt i narzędzia umożliwiające wykonanie usługi w sposób rzetelny, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Hubert Wojcik

Soleos

Nasi pracownicy regularnie uczestniczą w kursach z technik dostępu budowlanego oraz linowego organizowanych przez firmę Rojam Safety Center sp. z o.o.

Kadra dydaktyczna firmy posiada wszelkie niezbędne uprawnienia instruktorskie oraz ogromny bagaż doświadczeń w pracy na wysokości. Omawiana tematyka jest bogato ilustrowana praktycznymi przykładami i przedstawiona w sposób wyczerpujący.

Sebastian Sałat

ATEM-POLSKA sp. z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas montaż elementów stalowych koniecznych do wzmocnienia konstrukcji nośnej pomostów oświetleniowych zlokalizowanych pod dachem Stadionu Energa Gdańsk.

Usługa została wykonana z pełnym profesjonalizmem, a technicy linowi posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Polecamy firmę Rojam Major, Predkiel sp.j. do wszelkich zleceń z wykorzystaniem metod alpinistycznych.

Rafał Mańkus

Arena Gdańsk sp.z o.o.

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. projektowała i instalowała dla nas systemy zabezpieczające pracowników przed upadkiem z wysokości - system szynowy 3M UniRail.

Monterzy wykonujący pracę posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia oraz wyposażeni są w sprzęt najlepszej jakości.

Rafał Pieprzny

Carlsberg Supply Company Polska S.A.

Doskonale przygotowane miejsce szkolenia jak i wysokiej jakości sprzęt w połączeniu z doskonale przygotowanymi trenerami sprawia, że nasi pracownicy byli doskonale przygotowani do egzaminu.

Polecam firmę Rojam.eu wszystkim, którzy chcą mieć pewność, że ich pracownicy będą doskonale przygotowani do prac dostępu linowego.

Łukasz Pietryga

Rotos360

Firma Rojam Major, Predkiel sp.j. wykonała dla nas " Systemy asekuracji pracowników na obiektach O/ZWR przy dostępie do suwnic".

Wszystkie prace zostały wykonane zgodnie z zawartą umową i obowiązującymi u Zamawiającego instrukcjami, w sposób profesjonalny, z należytą starannością, dbałością o bezpieczeństwo, sztuką budowlaną oraz zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

Jerzy Członka

KGHM Polska Miedź

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Rojam Major, Predkiel sp.j., z której usług korzystaliśmy przy realizacji zlecenia zabezpieczenia antykorozyjnego przy realizacji napraw powłok na obiekcie Opera Leśna w Sopocie.

Niniejszym udzielamy referencji dla firmy Rojam Major, Predkiel sp.j. jako partnera, który traktuje w sposób właściwy swoje zobowiązania wobec klienta i jednocześnie polecamy firmę jako godną zaufania świadczącą swoje usługi fachowo i rzetelnie.

Michał Rejkowicz

Alstal Konstrukcje sp.z o.o. sp.k.

Wyślij zgłoszenie:

  Anuluj